"Nadnoteckie Sokoły" mają 10 lat
24.09.2018 Tomasz Rogacki 3200
grafika
Powiązane galerie:

W sobotę 22 września sekcja motocyklowa KŻR LOK Nadnoteckie Sokoły obchodziła jubileusz 10-lecia działalności.

Miłośnicy jednośladów zgromadzili się przy Cukrowni, skąd przejechali na mszę św. do kościoła pw. św. Stanisława BiM. Mszę celebrował ks. Marek Kusy. Następnie kawalkada motocykli przejechała do nakielskiego amfiteatru. Przybyłych przywitali prezes KŻR LOK Tadeusz Sobol oraz prezes sekcji motocyklowej Nadnoteckie Sokoły Grzegorz Trudziński. Jubileusz był okazją do nadania krzyży zasługi dla KŻR. Wręczał je prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK Andrzej Kornaszewski:

Srebrne

Mariusz Nowak

Krzysztof Stanecki

Brązowe

Jacek Przyborowski

Wiesław Deba

Marek Kusy

Krzysztof Grudziński

Waldemar Turzyński

Wręczono również medale okolicznościowe 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otrzymali je: Grzegorz Trudziński, Andrzej Trudziński, Jacek Janikowski, Jan Nowakowski, Henryk Powalisz.

Przypomniano historię powstania sekcji. Przez kilka pierwszych miesięcy działała ona w ramach KS Czarni Nakło, po czym znalazła się w strukturach KŻR-LOK w Nakle nad Notecią. Przez 10 lat członkowie sekcji przejechali tysiące kilometrów po całej Polsce i nie tylko. Byli m.in. w Bieszczadach, Kotlinie Kłodzkiej, na Dolnym Śląsku, w czeskiej Pradze i Austrii. Uczestniczą również w uroczystościach patriotycznych. Podczas imprez organizowanych  przez Nadnoteckie Sokoły ogłaszano zbiórki pieniężne na rzecz  potrzebujących dzieci. Przez 10 lat była to kwota ponad 22 tys. zł.

Sekcja liczy obecnie 66 członków, a jubileusz był też okazją do zbiórki pieniędzy na rehabilitację Weroniki.

Życzenia i gratulacje motocyklistom złożyli burmistrz Sławomir Napierała, starosta Tomasz Miłowski oraz motocykliści z zaprzyjaźnionych sekcji z Łobżenicy, Karlina, Wągrowca, Kcyni, Szubina, Piły, Janikowa, Szczecinka, Sępólna Kr., Chojnic, Jastrowia, Kołaczkowa, Żnina, Mroczy, Złotowa.

W części artystycznej wystąpili: Norbert Pilarski, Blue Station – Dżem Cover Band, Megger Band.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane