Jest kolejny tomik poezji Bożeny Jankowskiej
12.03.2019 Szymon Niemczewski 1926
grafika

Nakielska poetka Bożena Jankowska napisała kolejny tomik poezji – szósty w jej twórczości, a drugi wydany pod patronatem burmistrza Sławomira Napierały w ramach wspierania rodzimych talentów.

Pierwszy tomik wydany pod patronatem burmistrza nosił tytuł Jestem. Jeżdżąc z nim po kraju poetka wypromowała nie tylko sam tomik, ale także naszą Małą Ojczyznę. Obecny to Wiersze znad Brdy, Warty, Noteci dla dużych i małych dzieci. Jest on adresowany m.in. do dzieci z problemami psychosomatycznymi. Każdy z tomików poezji Jankowskiej jest zaopatrzony w recenzję dr Agaty Wąsacz.

W dniu 11 marca Bożena Jankowska spotkała się w ratuszu z z-cą burmistrza Piotrem Kalamonem, który przekazał na jej ręce nowo wydane dzieło. Poetka opowiadała, w jakich okolicznościach powstają jej wiersze, skąd bierze inspiracje. Mówiła też o swoich kontaktach z dziećmi z problemami psychosomatycznymi. Jak zaznacza – jest osobą samotną, ale nie samą. W planach ma jeszcze wydanie jednego tomiku – Byłam, który ma być swoistym wyrazem pożegnania.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane