Zaśpiewały wspólnie hymn
09.05.2019 Karol Maliński 1217
grafika
Powiązane galerie:
grafika
09.05.2019

19

Aktualności

295 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią zaśpiewało hymn w ramach II. edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do hymnu”.
W wydarzeniu organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury bierze udział 300 szkół, w których kilkadziesiąt tysięcy dzieci zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. Konkurs rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca maja. Zwycięzców poznamy w drugiej połowie czerwca. 
Przesłuchanie w Nakle odbyło się 9 maja w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Udział w nim wzięło jury w składzie: prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska oraz prof. dr hab. Roman Grucza oceniające wykonanie utworów. Zgromadzonych przywitała Anna Maćkowska - dyrektor SP nr 2. Inicjatorką wydarzenia była tamtejsza nauczycielka muzyki - Sylwia Kozłowska, która także przygotowała dzieci do występu. Poza hymnem zaprezentowano Rotę oraz Marsz, marsz Polonia. Następnie wręczono pamiątkowe dyplomy. 
Życzymy powodzenia w konkursie, bowiem jest o co walczyć - za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 20 000 zł, a najlepsza szkoła w województwie otrzyma kwotę 5 000 zł.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane