Ziemia z kosmosu - wernisaż wystawy 05.01.2017 r.
09.01.2017 asystent 913

Dnia 5 stycznia 2017 roku odbył się wernisaż wystawy Ziemia z kosmosu, której współorganizatorem i pomysłodawcą był Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu. Na ekspozycji mogą Państwo zobaczyć zdjęcia Ziemi wykonane z orbity ziemskiej, jak również nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla nich powstał kącik interaktywny do zabawy i edukacji.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Więcej o projekcie mogą Państwo przeczytać tutaj:

Ziemia z kosmosu.

EarthKam to międzynarodowy program edukacyjny NASA, który pozwala uczniom na całym świecie zrobić zdjęcia Ziemi przy pomocy aparatu cyfrowego zamieszczonego na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Program jest realizowany okresowo w tygodniowych misjach. Na specjalnej mapie, udostępnionej na stornie WWW programu przez NASA, uczniowie obserwując orbity, po których porusza się ISS wybierają interesujące ich miejsca na Ziemi. Potem za pomocą specjalnych kodów określając dokładnie za pomocą współrzędnych położenie geograficzne wybranego obiektu wysyłają zlecenie wykonania zdjęcia. Po około tygodniu zdjęcia są publikowane na stronie programu.
Członkowie Klubu Młodego Odkrywcy przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu od listopada 2015 wzięli udział już w czterech misjach. Fotografowali Ziemię w listopadzie, lutym kwietniu i październiku. Do 51 i 52 misji zaprosili uczniów Gimnazjum ZSP w Samostrzelu, a w 54 misji wzięły udział dzieci - podopieczni Fundacji Salus Homini.
Mamy już na swoim koncie 500 wykonanych zdjęć za pomocą Nikon D2Xs Digital Camera (rozdzielczość 12.4 Megapikseli, ISO 1000-3200, migawki 30-1/800)
Statystyka misji w których wzięliśmy udział:

Misja 54
165 szkół biorących udział