Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec Kucharzy - 2017 r.
29.05.2017 asystent 1503

W ostatnią niedzielę maja odbyła się w naszym mieście impreza „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec Kucharzy”. W ramach wydarzenia zorganizowano już IX Jarmark św. Wawrzyńca oraz XIV Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Sławomir Napierała, Burmistrz Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią,  Kamila Radzka-Januszewska, prezes Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" oraz Tomasz Pasieka dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią.

Z okazji 50-lecia Orkiestry OSP w Nakle odbył się Przegląd Orkiestr Dętych OSP, w ramach którego wystąpiły: OSP Kcynia, OSP Osiek n. Notecią, OSP Solec Kujawski, OSP Nakło nad Notecią. Kolejną atrakcją był wykład dr  Izabela Chudzyńska “Kuchenne opowieści. O tym jak się rodzi tradycja”. Także w tym roku odbył się przegląd młodych talentów “PEPINIERA”.

Na jarmarku jak co roku nie zabrakło wystawców. Zainteresowani mogli skosztować tradycyjnych potraw i lokalnych wyrobów, zakupić ręcznie wykonane  ozdoby  z ceramiki, wikliny czy też tkanin.

Imprezą współtowarzyszącą był  IV Bieg Przełajowy Doliną Noteci zorganizowany przez Miasto i Gminę Nakło nad Notecią oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka “Nasza Krajna i Pałuki”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom oraz partnerom za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.