#MÓJNIEPODLEGŁY
27.12.2017 muzeum_2012 2540

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Muzeum Ziemi Krajeńskiej rozpoczyna projekt #MÓJNIEPODLEGŁY

Choć Nakło nad Notecią oraz cała Krajna niepodległość odzyskały po 148 latach, bo dopiero w 1920 roku, nasi przodkowie przez cały okres rozbiorów włączali się w walki o odzyskanie wolności. Projektem #MÓJNIEPODLEGŁY pragniemy by mieszkańcy Krajny pochwalili się swoimi przodkami i ich działalnością na rzecz niepodległości.

Jak postrzegamy niepodległość? Jako ciągłe działania, niezależnie od tego czy walczy się o jej odzyskanie czy też utrzymanie.

Kim jest #MÓJNIEPODLEGŁY? To osoba zaangażowana w prace na rzecz niepodległości. Może to być zarówno żołnierz walczący na frontach I i II wojny światowej, powstaniec wielkopolski, czy działacz podziemia niepodległościowego, organizacji patriotycznych, ale też działacz opozycji antykomunistycznej, czy osoba niosąca pomoc innym w czasie okupacji.

O co prosimy? O udostępnienie w celu digitalizacji fotografii, dokumentów, pamiątek i wspomnień rodzinnych, na podstawie których, w listopadzie 2018 r., przygotujemy wystawę posterową. Materiały będziemy zwracać bezpośrednio po skanowaniu.

Jaki okres obejmują nasze zainteresowania? Od XIX wieku do 1989 r.

Zapraszamy do włączenia się do projektu i wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W celu ustalenia terminu udostępnienia materiałów prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 52 386 08 64.