XX edycja Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
11.02.2018 asystent 996
grafika
Powiązane galerie:

Dnia 8 lutego 2018 roku odbył się XX Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.
Organizatorami wydarzenia były następujące instytucje i organizacje: Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK Nakło nad Notecią.
Otwarcia konkursu dokonał Tomasz Pasieka - dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej.

Tak jak i w ubiegłym roku i tym razem spotkaliśmy się na strzelnicy Gimnazjum nr 4 w Nakle. Do konkursu przystąpiło łącznie dziewięć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego. W tym roku były to następujące szkoły: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu, Liceum Ogólnokształcące w Kcyni, Szubinie i Nakle nad Notecią, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, Zespół Szkół Technicznych w Kcyni, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy - klasa mundurowa w Mroczy.
Konkurs był dwu częściowy. Na początku przedstawiciele drużyn strzelali do celu. Następnie odbył się test pisemny.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Technicznych z Kcyni z dorobkiem 57 pkt w składzie: Kacper Niedbalski, Zuzanna Wiejaczka, Tomasz Wiejaczka.
Drugie miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie z 34 punktami. Szkołę reprezentowali: Hanna Wiśniewska, Wiktor Borzych oraz Igor Kotlarek.
Trzecie miejsce zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie z 33 punktami. W składzie drużyny były następujące osoby: Martyna Gwardzik, Paweł Meller i Hubert Urbanowicz.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane