2. Warsztaty ceramiczne z cyklu Krajeńscy ceramicy
11.06.2018 muzeum_2012 347
17 czerwca 2018 r. w naszym muzeum odbędą się warsztaty ceramiczne pt. "Plac Mieczysława czy Plac Garncarski? Ceramika w średniowiecznym Nakle". Zajęcia te są drugimi z cyklu warsztatów ceramicznych „Krajeńscy ceramicy”.
Zajęcia dzielą się na dwie części, podzielone na dwa dni. Podczas pierwszych zajęć uczestnicy wysłuchają ok. trzydziestominutowej prelekcji na temat średniowiecznego Nakła (jak żyli, w co wierzyli i jakie przedmioty wytwarzali jego mieszkańcy), a następnie będą lepić w glinie. Miedzy innymi poznają różne typy naczyń, a także sposób wykorzystania w średniowiecznej kuchni. Wykonają dzban na wodę i repliki kafli piecowych znajdujących się w zbiorach muzeum.
Następnie prace będą schły przez okres około 2 tygodni, po czym zostaną wypalone. Na drugich zajęciach uczestnicy zajmą się szkliwieniem wcześniej wykonanych prac.

Wszystkie zajęcia w ramach cyklu są bezpłatne. Zapisy na zajęcia o tematyce średniowiecznej przyjmujemy do 15 czerwca do godziny 15:50 (lub wyczerpania miejsc). Lista miejsc ograniczona. Zajęcia są przeznaczone dla rodziców z dziećmi, młodzieży i dorosłych.

Cykl warsztatów „Krajeńscy Ceramicy” został dofinansowany ze środków MHP w ramach programu “Patriotyzm Jutra”.