Warsztaty ceramiczne - Nie tylko św. Wawrzyniec
10.09.2018 asystent 369

W niedzielę 9 września w naszym muzeum odbyły się warsztaty ceramiczne "Nie tylko św. Wawrzyniec - patroni kościołów i kapliczek przydrożnych na Krajnie". Były to kolejne zajęcia z cyklu "Krajeńscy Ceramicy". Tym razem w części teoretycznej poznaliśmy świętych patronów Krajny oraz jaką rolę odgrywali w życiu mieszkańców wsi. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy wykonali z gliny figurki świątków oraz kapliczki.

Warsztaty były również okazją do obejrzenia wystawy "Nakło w PRL-u". Przypominamy, że ekspozycję mogą państwo zwiedzać do końca października, do czego zresztą serdecznie zachęcamy.

Druga część (podczas której będziemy szkliwić wcześniej wykonane prace) przypadnie 23 września od godziny: 10:00 do 13:00.

Zajęcia z cyklu "Krajeńscy Ceramicy" są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych (dzieci poniżej 7 lat mogą uczestniczyć w zajęciach, ale wraz z dorosłym opiekunem). Zajęcia są bezpłatne.
Więcej o projekcie http://www.muzeum.naklo.pl/strona-3024-krajenscy_ceramicy.h…