Koncert Kwartetu Prestige w Stulecie Powstania Wielkopolskiego
20.12.2018 muzeum_2012 251

Z okazji obchodów Stulecia Powstania Wielkopolskiego w Gminie Nakło nad Notecią, w setną rocznicę bitwy o Ślesin zapraszamy na koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego Prestige.

W repertuarze utwory m.in. Jana Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego.

Koncert odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie. Wstęp bezpłatny.

Koncert współfinansowany przez Powiat Nakielski.

Kwartet smyczkowy Prestige powstał z inicjatywy przyjaciół – absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej, którzy postanowili połączyć swoje indywidualne doświadczenia muzyczne we wspólny projekt, który szybko znalazł uznanie i wywołał szerokie zainteresowanie zespołem.

Na co dzień muzycy kwartetu związani są z Filharmonią Pomorską, Operą Nova i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Repertuar kwartetu stanowią popularne utwory znane słuchaczom: muzyka klasyczna, filmowa i musicalowa, ogniste tanga, standardy jazzowe oraz współczesne piosenki rozrywkowe znane z list przebojów stacji radiowych