Konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
07.01.2019 asystent 1034
grafika
Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Nakielskiego do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych". Konkurs odbędzie się 13 lutego 2019 r. i potrwa od godziny 12:00 do godziny 14:00-14:30. Więcej szczegółów w regulaminie.
 
 
Konkurs dofinansowany ze środków Gminy Nakło nad Notecią. Beneficjent Muzeum Ziemi Krajeńskiej.
 
Konkurs dofinansowany przez Powiat Nakielski w ramach Otwartego Konkursu Ofert nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach" - beneficjent Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Hufiec Nakło nad Notecią.
 
 
Regulamin konkursu
„Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych ”
 
1. Organizatorami konkursu są: Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło oraz Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle nad Notecią.
 
2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Nakielskiego.
Szkoły zgłaszają trzyosobowe drużyny.
Konkurs odbędzie się 13 lutego 2019 r. o godz. 12.00 na strzelnicy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią (os. W. Łokietka 15)
Konkurs przebiega w dwóch rundach:
 
- Runda pierwsza polega na oddaniu pięciu strzałów do tarczy przez jednego – wytypowanego zawodnika z każdej drużyny. Za zajęcie ostatniego miejsca drużyna otrzymuje 1 punkt, przedostatniego 2 punkty itd. (np. w przypadku zgłoszenia 8 drużyn zwycięska drużyna otrzyma 8 punktów). Zdobyte w trakcie strzelania punkty zostaną doliczone do wyniku testu wiedzy.
- Runda druga polega na rozwiązaniu przez drużyny testu wiedzy składającego się z 20 pytań otwartych. Po jego zakończeniu jury sprawdzi testy, podsumuje wyniki i ogłosi zwycięzcę. Jeśli po zsumowaniu punktów okaże się, że są dwie lub więcej drużyn z jednakową liczbą punktów zwycięży ta z przewagą w części testu wiedzy.
3. Termin zgłaszania udziału w konkursie mija 01 lutego 2019 r.
4. Uczestnicy akceptując postanowienia niniejszego regulaminu oświadczają, iż wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku w zakresie koniecznym do przeprowadzenia Konkursu, ogłoszenia wyników i przyznania nagród.
 
Wszelkie pytania na temat konkursu prosimy kierować do organizatora tel. 52 386 08 64, mail .

 
Zagadnienia:
- przebieg działań bojowych na obszarze Krajny i Pałuk
- umundurowanie i uzbrojenie
- miejsca pamięci na terenie Powiatu Nakielskiego związane z Powstaniem Wielkopolskim
- sylwetki dowódców powstańczych oraz polityków związanych z wydarzeniami w latach 1918-20
- fotografie archiwalne (ogólnodostępne np. w Internecie)
- tło polityczne wydarzeń z lat 1918-1920 (w tym polityka międzynarodowa, traktaty pokojowe itp.)
 
Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane