Human smart cities
31.03.2019 muzeum_2012 588
31.03.2019

Muzeum

28 marca 2019 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbyły się konsultacje społeczne w ramach projektu Human Smart Cities dotyczące oczekiwań mieszkańców wobec nowych rozwiązań IT. Konsultacje prowadzone są przez Towarzystwo Przyjaciół Nakła i Gminę Nakło nad Notecią. Konsultacje dotyczą m.in. możliwości wprowadzenia aplikacji mobilnych, dzięki którym mieszkańcy gminy będą informowani o zagrożeniach, ewentualnych wyłączeniach prądu lub wody, ale także o wydarzeniach. W trakcie spotkania Tomasz Pasieka dyrektor Muzeum zaprezentował działającą w Nakle aplikację Footsteps, która umożliwia zwiedzanie Gminy Nakło. Następnie Dariusz Karczewski przedstawił „Twoje miasto bliżej Ciebie – Miejskie aplikacje mobilne”. Omówił zasady działania aplikacji i możliwości z tego płynących.