Opowieść o mieście - wernisaż
05.05.2019 asystent 669

3 maja w muzeum odbył się wernisaż wystawy "Opowieść o mieście". Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.
Ekspozycję mogą Państwo zwiedzać od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę od godz. 9:00 do 15:30. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa "Opowieść o mieście" zabierze Państwa w podróż w przeszłość naszego miasta. Okazją ku temu jest 720. rocznica nadania praw miejskich. W odróżnieniu od poprzednich wystaw rocznicowych prezentujemy bliższe nam czasy, a zarazem przełomowy okres w historii Nakła jakim był koniec XIX i pierwsza połowa XX wieku. Narrację ekspozycji opieramy o fotografie prezentujące zarówno rozwój architektoniczny, życie religijne, społeczne i gospodarcze mieszkańców miasta. Uzupełnieniem są przedmioty związane ze wspomnianym okresem.