Piekielna czwórka- czyli jak wytresować opętaną szafę.
05.05.2019 asystent 1050

Muzeum Ziemi Krajeńskiej z okazji 720lecia nadania Nakłu praw miejskich przygotowało dla mieszkańców liczne niespodzianki i atrakcje. Jedną z nich jest cykl słuchowisk które emitowane będą na antenie Radia Nakło  w każdą niedzielę około godziny 20.00.  Podczas audycji będzie można wysłuchać kolejnych części powieści „Piekielna czwórka – czyli jak wytresować opętaną szafę”. Autorka – Anna Sergott opisuje przygody czwórki przyjaciół: Witka, Karola, Jakuba i Adama, 12-letnich chłopców którzy popadają w liczne tarapaty ale dzięki sile przyjaźni wychodzą z nich zwycięsko. Akcja toczy się na Krajnie, przede wszystkim w Nakle ale i w Koronowie, Nowym Jasińcu czy Byszewie w latach 30tych XX w.
   Całość napisana została z myślą o najmłodszych obywatelach naszego miasta, ale mamy nadzieję, że i starsi będą się przy tej historii dobrze bawić.  Projekt zwieńczy wydanie audiobooka, który będzie dostępny w Muzeum, zatem jeśli zdarzy się Państwu przegapić jeden odcinek, lub zatęsknicie za przygodami szalonej czwórki zawsze będzie można do niej powrócić. Zapraszamy do wspólnej zabawy!