Moja pasja- moja przyszłość - wernisaż wystawy
09.05.2019 asystent 173

W dniu 08 maja 2019 r. odbył się w Muzeum Ziemi Krajeńskiej wernisaż wystawy „Moja pasja – moja przyszłość”. Licznie zgromadzenie goście mieli okazję podziwiać prace plastyczne młodej, utalentowanej Nakielanki – Katarzyny Kamińskiej. Uczestnicy wernisażu podziwiali akwarele i rysunki. Pani Kasia ze wzruszeniem podziękowała za wsparcie rodzicom, a za naukę i inspirację pani Wiesławie Mikulskiej i Marzenie Kozłowskiej. Warto przy okazji podkreślić, iż  artystka nie po raz pierwszy pokazuje swoją twórczość w naszym muzeum. Od najmłodszych lat pilnie uczestniczyła w warsztatach plastycznych organizowanych przez nas w każde wakacje a prowadzonych przez śp. Zygmunta Szota. Brała także udział w konkursach plastycznych, między innymi „Moje spotkania z zabytkami”, gdzie kilkukrotnie zdobywała nagrody. Jesteśmy dumni, gdyż mogliśmy  obserwować jak dojrzewa nowy obiecujący talent. Ostatnie lata pracy twórczej, dzięki ogromnej pracowitości, pasji i chęci do zdobywania nowych umiejętności okazały się szczególnie owocne, co możemy podziwiać na nowo otwartej wystawie. Pozostaje życzyć Pani Kasi wielu lat wypełnionych twórczą pracą. Jesteśmy przekonani, że to nie ostatnia okazja kiedy możemy pokazywać  jej dzieła.