Jarmark św. Wawrzyńca 2017 r.
08.05.2017 asystent 322

Już dziś zapraszamy mieszkańców powiatu nakielskiego oraz gości do udziału w dorocznej imprezie plenerowej „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”, która odbędzie się w niedzielę 28 maja br. w Nakle nad Notecią.

Zgodnie z tradycją, na ulicy Powstańców Wielkopolskich staną stoiska z lokalnym jadłem, rękodziełem, a także kramy z rozmaitościami. Na dzieci czekać będą warsztaty tradycyjnego rzemiosła, gry i konkursy. Na scenie królować będą młodzi artyści, m.in.: zespół Rebel oraz Vigvam. Część artystyczną imprezy rozpocznie zaś przegląd orkiestr dętych.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie konkurs kulinarny „Smaki Krajny i Pałuk”. Obrady jury poprzedzone zostaną wykładem p. dr Izabeli Chudzyńskiej pt. „Kuchenne Opowieści. O tym jak rodzi się tradycja”.

Szczegółowy program imprezy „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”,w ramach której odbywa się:

IX Jarmark św. Wawrzyńca
XIV Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”

Kościół p.w. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią:
10:00 Msza Św.
10:50 Przemarsz na ulicę Powstańców Wielkopolskich

Boisko I Liceum Ogólnokształcącego:
10:00 – 12:00 Przegląd Orkiestr Dętych OSP
11:15 Oficjalnie otwarcie imprezy
12:00 – 16:00 Przegląd Młodych Talentów „PEPINIERA” (organizowany przez Fundację „W Kuźni”)
14:15 Wręczenie pucharów zwycięzcom IV Biegu Przełajowego Doliną Noteci (organizator LGR „Nasza Krajna i Pałuki”)
15:30 Rozstrzygnięcie XIV Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”

Sala I LO w Nakle nad Notecią:
11:30 Wykład „Kuchenne Opowieści. O tym jak rodzi się tradycja” – dr Izabela Chudzyńska

Na stoiska z rękodziełem, kulinariami, atrakcjami dla dzieci zapraszamy w godz. 10:00 – 16:00.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Partnerzy wydarzenia: Gmina Nakło nad Notecią, Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią, I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy, Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią, Fundacja w Kuźni.