Miasto - Ludzie - Muzeum. Zapraszamy do zwiedzania muzeów
02.06.2017 muzeum_2012 369

MIASTO – LUDZIE – MUZEUM to projekt wystawienniczy Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich i muzeów województwa kujawsko-pomorskiego.

Projekt zakłada realizację wystaw (wraz z wydarzeniami towarzyszącymi i wydawnictwami), prezentujących opowieść o mieście widzianą przez pryzmat ludzi, który mieli znaczący wpływ (polityczny, artystyczny, społeczny, naukowy itp.) na jego rozwój. To właśnie historie mieszkańców są punktem wyjścia do prezentacji historii miasta.

Każde z 18 muzeów, które współtworzy projekt, opowiada o mieście w którym funkcjonuje i którego historię zachowuje.

Wystawy (zarówno wewnętrzne – przedstawiające muzealia, jak i zewnętrzne – posterowe) prezentowane będą w różnych terminach poczynając od 1 czerwca, tak jednak by w okresie wakacyjnym powstał kujawsko-pomorski muzealny szlak kulturowy, zachęcający do obywania podróży i odkrywania ciekawych, a nierzadko wyjątkowych miejsc naszego regionu.

Dodatkowym elementem łączącym zarówno muzea, jak i miasta jest rzeka Wisła (wraz z dopływami) i rok 2017, który został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Rzeki Wisły.

Informacje o wystawach w poszczególnych muzeach znajdą Państwo na stronie  http://miastoludziemuzeum.pl/  Odwiedzający muzea mogą wziąć udział w konkursie. Szczegóły na stronie.

Patronat honorowy nad projektem MIASTO – LUDZIE – MUZEUM objął Pan Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski.