Pastwisko wyobraźni 13. warsztaty edukacji muzealnej
16.11.2017 asystent 164

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

87-100 Toruń,  Wały gen. Sikorskiego 19

Dział Edukacji tel. 56 622 89 43, e-mail:

www.etnomuzeum.pl

Współpraca: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu

Patronat: Kujawsko-Pomorski Oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich

Toruń, 09.11.2017 r.

Pastwisko wyobraźni

warsztaty edukacji muzealnej

dla muzealników z województwa kujawsko-pomorskiego

Pastwisko wyobraźni to projekt edukacyjny, który został zainicjowany przez Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu (zwanym dalej MET) w 2013 roku. Autorką projektu i osobą odpowiedzialną za jego realizację jest kustosz Maria Pokrzywnicka, kierownik Działu Edukacji, z zawodu i pasji od ponad 30 lat pedagog muzealny. Adresatem projektu jest środowisko edukatorów muzealnych pracujących głównie w województwie kujawsko-pomorskim. Ideą projektu jako cyklu warsztatów jest integracja i współpraca samokształceniowa osób, od których zależy realizacja edukacyjnej funkcji muzeów. Celem głównym warsztatów jest umożliwienie uczestnikom bezpośredniej wymiany doświadczeń z dbałością o umożliwienie nabycia praktycznych umiejętności, rozwijanie kompetencji edukatorów jako interpretatorów dziedzictwa kultury zgodnie ze współczesnymi trendami rozwoju lokalnej i globalnej roli muzeów. Program poszczególnych warsztatów tworzą organizatorzy danej edycji. W okresie od 18 listopada 2013 r. do 11 września 2017 r. udało się zrealizować 12 spotkań w 7 muzeach województwa kujawsko-pomorskiego. Udział jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają tylko koszty przejazdów. Tym razem zapraszamy do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle.

Pastwisko wyobraźni

13. warsztaty edukacji muzealnej

„Wyprawa do muzeum – sposób na doświadczenie świata”

w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Program w załączeniu.

Zgłoszenia prosimy kierować do kol. Anny Sergott

tel. 52 386 08 64; e-mail:

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów do udziału. Wszystkim dotychczasowym współorganizatorom i uczestnikom dziękujemy z nadzieją na kontynuację naszej współpracy. Kolejne spotkanie planujemy 9 kwietnia 2018 r. w MET. Zapraszamy Muzea do współrealizacji następnych edycji Pastwiska wyobraźni

Maria Pokrzywnicka