Dotyk
29.11.2017 asystent 110

13. grudnia zapraszamy Państwa o godzinie 16:30 na wernisaż wystawy "Dotyk". Będzie to pierwsza z cyklu ekspozycji sensorycznych, które planujemy zaprezentować w naszym muzeum. Wystawa będzie zachęcać do interakcji, a konkretnie dotykania różnych przedmiotów, rozpoznawania materialnych właściwości przedmiotów oraz odróżniania faktur.

W muzeach dotykanie eksponatów jest zazwyczaj z góry zakazane. Dlatego większość zwiedzających wchodząc do muzeum nastawia się wyłącznie na wrażenia wzrokowe. Tą wystawą pragniemy pokazać, że można inaczej.

Zmysły dotyku, smaku, węchu i słuchu są niedoceniane jako źródła doznań i doświadczeń estetyczno-artystycznych. Często jest to spowodowane tym, że kojarzą się nam z pierwotnymi cechami naszego gatunku, które w przypływie rozwoju cywilizacyjnego odrzuciliśmy. Na przekór tym przekonaniom poprzez cykl wystaw sensorycznych, chcemy zachęcić do odkrywania