Ferie w muzeum - Baśń o carze Sałtanie
23.02.2018 asystent 1030

Za nami kolejne warsztaty z cyklu „Ferie w muzeum”. Tytuł tej edycji zajęć to „Baśń o carze Sałtanie - Spotkanie z kulturą Rosji”. Podczas warsztatów przybliżyliśmy dzieciom kulturę, historię, ale także i przyrodę naszego wschodniego sąsiada.
Dzieci wysłuchały dwie baśnie autorstwa A. Puszkina, a następnie wykonywały do nich ilustracje. Z papieru mache wykonały jaja carskie oraz żar-ptaki, z gliny wyrzeźbiły zwierzęta spotykane w Rosji oraz matrioszki, malowały na drewnie ikony, wykonały z drutu i innych materiałów baletnicę albo wojownika, a także ozdobne kokoszniki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Prace ceramiczne będą do odbioru za około miesiąc. Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie.