Jarmark, Jarmark, Jarmark...
13.03.2018 muzeum_2012 858

Jarmark św. Wawrzyńca organizowany od 2009 roku pod koniec maja na stałe wpisał się w krajobraz wydarzeń kulturalnych Nakła nad Notecią. Jego nazwa nawiązuje do najstarszej nakielskiej parafii, której początki sięgają XII wieku.

Jest to imprezą plenerową, promująca historię i tradycje miasta, swymi sięga korzeniami do tradycyjnych jarmarków i targów, które popularne były w Nakle jeszcze w początkach lat 70. Ma on także na celu promocję rękodzieła krajeńsko-pałuckiego, sztuki ludowej, przypomnienie dawnych rzemiosł  i czynności gospodarskich, które odeszły w zapomnienie. Przy okazji promujemy miejscowych producentów żywności ekologicznej, a poprzez wspólną zabawę staramy się zintegrować lokalną społeczność.

Dziesiąta edycja Jarmarku św. Wawrzyńca odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. w ramach imprezy Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy i połączony będzie z konkursem dziedzictwa kulinarnego organizowanym przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" oraz Światowym Dniem Pszczół.

Zgłoszenia udziału w imprezie w charakterze wystawcy należy dokonać na Karcie Zgłoszenia (pliki do pobrania poniżej) do 7 maja 2018 pocztą tradycyjną lub e-mail: ,

UWAGA: W przypadku wyczerpania miejsc wystawowych zastrzegamy sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy wystawców. O przydziale miejsca decyduje złożenie zgłoszenia i wniesienie opłaty.

Opłaty za stoisko:
- stoisko bez prądu: jeden moduł 20 zł,
- stoisko z prądem jednofazowym: jeden moduł 40 zł
- stoisko z prądem trójfazowym: jeden moduł 70 zł

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Muzeum nr 04 8179 0009 0021 5387 2000 0010 do dn. 09.05.2018 r.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią