Noc muzeów 2018
14.06.2018 asystent 363

Muzeum

Noc muzeów już za nami, a w związku z tym mogą Państwo zapoznać się ze zdjęciami wykonami podczas imprezy. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w sobotę 9 czerwca i trwało od godziny 17:00 do 22:00. Spotkanie rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi dla dzieci i dorosłych, podczas których wykonywaliśmy lalki z drutu, krepy i innych materiałów. Od godziny 18:00 sekcja klubu żołnierzy rezerwy LOK Nadnoteckie Sokoły prezentowała na terenie przymuzealnym „Garaż PRL-u” czyli kolekcję różnych pojazdów z epoki. Nie zabrakło Fiata 126p, milicyjnego Fiata 125p, Mikrusa, Zastavy 750 oraz pojazdów jednośladowych. Przed wejściem do muzeum stanął saturator do wody. Odwiedzający mogli posmakować wody gazowanej jak sprzed lat. O godzinie 19:00 rozpoczął się niecodzienny seans. Wszyscy chętni mogli obejrzeć bajkę puszczoną ze slajdów.
O 20:00 odbył się wernisaż wystawy „Nakło w PRL-u”. Panie wchodzące na wystawę otrzymały po czerwonym goździku.
Na gości czekał poczęstunek w postaci słodkości wzorowanych na tych popularnych w PRL-u.
Po uroczystym otwarciu wystawy odbył się wykład „Róże dla Stalina – sztuka socrealizmu”.