Na swojską nutę - warsztaty plastyczne
04.07.2018 asystent 416

Tego lata w ramach cyklu "Ferie w muzeum" zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych pt. „Na swojską nutę, czyli spotkanie z kulturą ludową różnych regionów Polski". Podczas zajęć uczestnicy poznają różne regiony Polski, dowiedzą się że w każdym z nich istniały różne stroje ludowe, budownictwo, sztuka oraz zwyczaje. Poprzez wykonywane w różnych technikach zadania plastyczne dzieci utrwalą zdobytą wiedzę. Pośród przewidzianych technik znajdą się ceramika, wycinankarstwo, malowanie, rysowanie oraz inne. Między innymi wykonamy z gliny: zwierzątka spotykane w Polsce oraz naczynia (między innymi charakterystyczne dwojaki). Nauczymy się wycinać wycinanki z papieru oraz składać kwiaty z bibuły. Wykonamy też zabawki oraz pracę malowaną na szkle.

Cykl warsztatów plastycznych „Ferie w muzeum” prowadzimy już od kilku lat. Każde zajęcia umożliwiają uczestnikom poznanie różnych cywilizacji, kultur i narodów. Do tej pory podczas zajęć poznaliśmy Japonię, Meksyk, Indie i Rosję. W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zapoznamy się z kulturą ludową naszego kraju.

Warsztaty będą trwały od 27 do 31 sierpnia (w ostatnim tygodniu wakacji), w godzinach od 10:00 do 13:00. Ponieważ większość wykonywanych przez nas przedmiotów będzie dość skomplikowana na warsztaty przyjmujemy wyłącznie dzieci powyżej siódmego roku życia. Zapisy od 1 sierpnia tel. 52 386 08 64. Lista miejsc ograniczona. Cykl warsztatów "Ferie w muzeum" jest bezpłatny.