ZOO krajeńskie - warsztaty cermiczne
19.09.2018 asystent 952
grafika

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych "ZOO krajeńskie. Zwierzęta z herbów i legend miast Krajny”. Są to kolejne zajęcia z cyklu "Krajeńscy Ceramicy, które dofinansowano ze środków MHP w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Na herbach kilku miast krajeńskich znajdują się zwierzęta (Mrocza - owca, Łobżenica - dzik, Złotów - jeleń). Mimo, że Nakło nad Notecią nie ma w herbie żadnego zwierzęcia w jego historii ważne są dwa zwierzęta - tur (w trakcie prac wykopaliskowych na przełomie lat 50. i 60. XX w. znaleziono 6 czaszek, które były ofiarami zakładzinowymi) oraz konik - przedmiot kultowy lub zabawka z okresu średniowiecza. Uczestnicy zajęć poznają wybrane legendy krajeńskie, a następnie wykonają figurki zwierząt związanych z Krajną


Pierwsza część zajęć odbędzie się 7 października od godziny 10:00 do 13:30. Druga część przypadnie 28 października od godziny: 10:00 do 13:00.


Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych (małe dzieci poniżej 7 lat mogą uczestniczyć w zajęciach, ale wraz z dorosłym opiekunem). Zapisy pod numerem telefonu: 52 386 08 64. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia są bezpłatne.

Więcej o projekcie tutaj.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane