Ferie w Muzeum
23.12.2018 muzeum_2012 1019

Muzeum Ziemi Krajeńskiej zaprasza na kolejną edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży z cyklu "Ferie w muzeum" pt. "Baśnie z tysiąca i jednej nocy". W tym roku tematem zajęć będzie kultura i sztuka Persji. Podczas zajęć uczestnicy wykonają przedmioty inspirowane sztuką perską, wysłuchają krótkich wykładów oraz poznają baśnie pochodzące z Bliskiego Wschodu.

Podczas trwania warsztatów dzieci wykonają między innymi glinianą lampę Aladyna, ceramiczny lampion, lampion witrażowy z kartonu i bibuły, latający dywan, biżuterię, szable z kartonu, mozaikę, pachnące kadzidełka, nauczą się rysować arabeskę oraz namalują ilustracje do poznanej bajki.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 2 stycznia 2019 r. pod nr tel. 52 386 08 64, albo osobiście w budynku muzeum.

Na warsztaty przyjmujemy dzieci powyżej 6 roku życia.