Koncert kwartetu smyczkowego Prestige
09.01.2019 asystent 599

8 stycznia 2019 r. w ramach obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego odbył się koncert Prestige String Quartet. Wydarzenie miało miejsce na sali Wiejskiego Domu Kultury w Ślesinie.

W repertuarze znalazły się m.in. utwory St. Moniuszko - Kwartet d-moll; F. Chopin - Preludium e-moll; F. Chopin - Etiuda G-dur; H. Wieniawski - Kujawiak; I. J. Paderewski - Menuet; F. Chopin - Nokturn op.9 nr 2; M. Karłowicz - Zasmuconej; M. K. Ogiński - Polonez pożegnanie Ojczyzny.

Organizatorami koncertu byli: Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle n. Notecią oraz Nakielski Ośrodek Kultury.

Koncert dofinansowano ze środków Powiatu Nakielskiego.

Kwartet Smyczkowy PRESTIGE został założony w 2010 roku. Składa się z absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej związanych z Operą Nova, Filharmonią Pomorską i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Zespół powstał z inicjatywy przyjaciół - muzyków, którzy postanowili połączyć swoje indywidualne doświadczenia oraz inspiracje muzyczne. Kwartet wykonuje nie tylko utwory muzyki klasycznej, lecz również tworzy własne opracowania muzyki filmowej i rozrywkowej.
Kwartet smyczkowy Prestige pod kierownictwem muzycznym Artura Grudzińskiego występował z takimi artystami jak: Kayah, Ewa Bem, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz, Alicja Majewska, Kazik, Artur Andrus i Poparzeni Kawą Trzy.

Kwartet wystąpił w składzie:

Helena Piniuta-Szurka - skrzypce
Anna Piniuta - skrzypce