XXI Konkurs Powstanie Wielkopolskie 1918/1919... za nami
14.02.2019 muzeum_2012 316
14.02.2019

Muzeum

13 lutego 2019 r. odbyła się XXI edycja Konkursu Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych. Organizatorami byli Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią. Patronat nad Konkursem objęli: Sławomir Napierała Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią i Tadeusz Sobol Starosta Nakielski.

W konkursie wystartowało 8 trzyosobowych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Nakielskiego, składał się on z dwóch rund: testu pisemnego oraz strzelania z karabinka pneumatycznego. Po jego przeprowadzeniu wyniki przedstawiają się następująco:

1. Zespół Szkół Technicznych w Kcyni

2. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Chroboczka w Szubinie

4. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. K. Libelta w Kcyni

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią

6. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią

7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Samostrzelu

8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W Łokietka w Lubaszczu

Konkurs finansowany ze środków Gminy Nakło nad Notecią.

Konkurs dofinansowany przez Powiat Nakielski w ramach Otwartego Konkursu Ofert nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach" - beneficjent Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Hufiec Nakło nad Notecią.