Jarmark św. Wawrzyńca 2019
26.02.2019 muzeum_2012 589

Informujemy, że tegoroczna edycja imprezy Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy, której częścią jest Jarmark św. Wawrzyńca odbędzie się 2 czerwca 2019 r.

Jarmark św. Wawrzyńca organizowany od 2009 roku pod koniec maja na stałe wpisał się w krajobraz wydarzeń kulturalnych Nakła nad Notecią. Jego nazwa nawiązuje do najstarszej nakielskiej parafii, której początki sięgają XII wieku.

Jest to imprezą plenerową, promująca historię i tradycje miasta, swymi sięga korzeniami do tradycyjnych jarmarków i targów, które popularne były w Nakle jeszcze w początkach lat 70. Ma on także na celu promocję rękodzieła krajeńsko-pałuckiego, sztuki ludowej, przypomnienie dawnych rzemiosł i czynności gospodarskich, które odeszły w zapomnienie. Przy okazji promujemy miejscowych producentów żywności ekologicznej, a poprzez wspólną zabawę staramy się zintegrować lokalną społeczność.

Jedenasta edycja Jarmarku św. Wawrzyńca odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2019 r. w ramach imprezy Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy i połączony będzie z konkursem dziedzictwa kulinarnego organizowanym przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" oraz Światowym Dniem Pszczół.

Zgłoszenia udziału w imprezie w charakterze wystawcy należy dokonać na Karcie Zgłoszenia (pliki do pobrania poniżej) do 14 maja 2019 pocztą tradycyjną lub skan na adres e-mail:

UWAGA: W przypadku wyczerpania miejsc wystawowych zastrzegamy sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy wystawców. O przydziale miejsca decyduje złożenie zgłoszenia i wniesienie opłaty.

Opłaty za stoisko:

- stoisko bez prądu: jeden moduł 20 zł,
- stoisko z prądem jednofazowym: jeden moduł 40 zł
- stoisko z prądem trójfazowym: jeden moduł 70 zł

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Muzeum nr 46 8179 0009 0021 5387 2000 0030 do dn. 16.05.2019 r.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią