Spotkanie Honorowego Komitetu obchodów 720-lecia...
31.03.2019 muzeum_2012 830
31.03.2019

Muzeum

26 marca 2019 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbyło się inauguracyjne spotkanie Honorowego Komitetu Obchodów 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią. Komitet został powołany zarządzeniem burmistrza nr 44/2019, jego członkami zostali przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie Gminy Nakło nad Notecią oraz Rady Miejskiej. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele instytucji kultury i Urzędu Miasta i Gminy, przedstawiony został plan wydarzeń związanych z obchodami rocznicy opracowany przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Nakielski Ośrodek Kultury, Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Wydział Organizacyjny Urzędu Miasta i Gminy. Następnie odbyła się dyskusja nad planem, członkowie komitetu przedstawili swoje propozycje, które mogą wzbogacić obchody. Na zakończenie Burmistrz Sławomir Napierała wręczył akty powołania do Komitetu Honorowego Obchodów 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią.