Łąka dla pszczół 2019
12.06.2019 asystent 688
grafika
Powiązane galerie:

W sobotę 8 czerwca odbyła się kolejna część projektu "Pszczoły - nasi mali przyjaciele" realizowanego przez Rebel Lokalną Grupę Rozwoju przy współpracy z Muzeum Ziemi Krajeńskiej. W kilka osób założyliśmy łąkę kwiatową dla pszczół. Powstała na terenie nakielskiej Przystani.
Posadziliśmy między innymi oregano, krwawnik, złocień oraz wysialiśmy mieszankę kwiatów wieloletnich oraz jednorocznych. Teraz pozostaje tylko czekać aż rośliny wykiełkują, a następnie zakwitną.
Pod koniec projektu planujemy zawiesić w pobliżu łąki domki dla pszczół.

Pamiętajmy, że każdy z nas może stworzyć choć namiastkę łąki przyjaznej dla owadów zapylających. Nie musi być to ogromny teren, wystarczy kilka doniczek. Ważne by zasadzić właściwe rośliny, najlepiej odmiany miododajne. Nie muszą to być rośliny polne, doskonale nadadzą się również zioła, które zresztą będą mogły posłużyć w kuchni. Jeśli mamy ogród, to zamiast wszędzie wysiewać trawę i sadzić tuje przeznaczmy choć skrawek ogrodu na kwitnące kwiaty i choć jedno drzewo owocowe. W ten prosty sposób pomożemy pszczołom. Dla owadów zapylających ogrody z samym trawnikiem są niczym pustynia, w których nie znajdą nic do zjedzenia.

Ratujmy pszczoły!

Za udostępnienie fotografii dziękujemy Arkadiuszowi Łukasiewiczowi oraz Marcie Budziak.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane