Śladami Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Relacja z podróży.
16.01.2014 muzeum_2012 5135

Wystawa jest podsumowaniem części ubiegłorocznego projektu, realizowanego pod wspólnym tytułem "Bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk", przez ZHP, TPPW i Muzeum. Jest relacją z wycieczki jaką ok. 40 harcerzy wraz z opiekunami odbyło po okolicach Nakła zabytkowym autobusem, odwiedzając miejsca związane z Powstaniem. Autorami zdjęć są członkowie Nakielskiego Towarzystwa Fotograficznego: Sławek Sikorski, Robert Światłowski i Andrzej Sołtysiak. Atrakcją wystawy jest prezentacja umundurowania i uzbrojenia powstańców z pierwszego okresu walk.                                                                                                       Projekt był realizowany w ramach konkursu na wykonanie zadania publicznego pt. "Powstanie Wielkopolskie na ziemiach nadnoteckich", ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Wystawę można oglądać do 16 lutego 2014 r.

Fotorelacja z otwarcia w Galerii.