"Moje spotkania z zabytkami."Rozstrzygnięcie konkursu
24.04.2014 muzeum_2012 4615

W dniu 24 kwietnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Moje spotkania z zabytkami”, połączone z wernisażem wystawy prac zgłoszonych do rywalizacji. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gmin krajeńskich powiatu nakielskiego. Była to VI edycja tego szczególnego konkursu, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat zabytków Krajny, a organizowanego w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

W kategorii klas 1-3 – miejsce I zajęła Julia Makowczyńska (Zespół Szkół w Paterku)

W kategorii klas 4-6 – miejsce I zajęła Anna Borus (SP nr 3 w Nakle)

miejsce II Mateusz Przywecki (SP nr 4 w Nakle)

miejsce III Małgorzata Kozłowska (SP nr 4 w Nakle)

Wyróżnienia w tej katgorii wiekowej zdobyli: Katarzyna Kamińska i Anna Borus (SP nr 3 w Nakle).

Pozostali uczestnicy w kategorii klasy 1-3 to: Klaudia Błaszak (ZS w Paterku), Kacper Kowalski (SP w Sadkach), Julia Borakiewicz i Dominika Kurkowska (SP nr 3 w Nakle).

Kategoria klas 4-6 : Laura Szablewska i Arnika Nastały (SP nr 4 w Nakle) oraz Wiktoria Olejniczak (SP nr 3 w Nakle).

Patronat nad konkursem objęli i nagrody ufundowali Burmistrzowie Gminy Nakło, Gminy Mrocza, oraz Wójt Gminy Sadki. Laureatów konkursu wyłoniło jury w składzie Bożena Sobieszczyk - Redlak (Przewodnicząca), Jan Siejna i Wawrzyniec Bogdan Przygoda.

Uroczystość zaszczycili licznie przybyli goście: Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, Burmistrz Mroczy Leszek Klesiński, uczestnicy Konkursu wraz z opiekunami, nauczyciele, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom ogromnej wyobraźni plastycznej i zapraszamy do udziału w edycji przyszłorocznej.