Warsztaty Ekomuzeum Doliny Noteci
20.11.2012 muzeum_2012 2038

17 listopada 2012 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Było to już 4 spotkanie z całego cyklu realizowanego w ramach projektu Ekomuzeum Doliny Noteci zatytułowanego „Młody mistrz sztuki ludowej Krajny i Pałuk”. Projekt jest dofinansowany z środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jego koordynatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, a partnerami: Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Towarzystwo Miłośników Kultury Ludowej „Doman” w Ślesinie, Nakielski Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

W ramach dzisiejszych warsztatów dzieci wykonywały aniołki z mas plastycznych oraz wianki adwentowe. Zajęcia prowadzili państwo Barbara i Aleksander Jasińscy. 4 grudnia br. odbędzie się ostatnie już spotkanie, na którym uczestnicy poznają techniki zdobienia bombek choinkowych.

Wszystkie prace będzie można oglądać od 14 grudnia 2012 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej na wystawie pt. „Inwazja Aniołów”.

Fot. Zbigniew Kubisz, kurier-nakielski.pl