Kolejne dary
27.02.2013 muzeum_2012 2724

Początek roku okazuje się bardzo łaskawy dla Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Obfituje bowiem w dużą iloć bezinteresownych darów od mieszkańców Nakła, okolic, a także osób w jakiś sposób z naszym miastem związanych.

Przykładem może być bardzo cenny dar p. Henryka Trybuszewskiego znanego naklofila, autora książek o Nakle i jego historii gł. XIX-wiecznej, który przekazał egzemplarz niemieckiej Biblii z XVII/XVIII (?) w. bogato zdobionej rycinami. Obok otrzymanego w ub. roku brewiarza, będzie jedną z cenniejszych pozycji w naszym zabytkowym księgozbiorze.

Także cenną pozycję przekazała nam p. Teresa Benenowska. Jest to podręcznik aptekarski ze zbiorów rodzinnych oraz kilka fotografii rodzinnych.

Sporo pamiątek z czasów działalności w Stronnictwie Demokratycznym przekazał p. Jan Koźma - społecznik, długoletni prezes nakielskich struktur SD. Już wcześniej p. Jan przekazał sztandar organizacji.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Przekazane przedmioty, pamiątki, książki są istotnym przyczynkiem do poznania historii naszej małej ojczyzny a trafiając do muzeum mają szanse zaistnienia w świadomości większej liczby mieszkańców.