Wystawa Cztery pory roku - 5 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku
06.03.2014 muzeum_2012 2985
07.03.2014

Muzeum

W dniu 06 marca w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbył się uroczysty wernisaż wystawy obrazującej efekty pięciu lat pracy sekcji rękodzielniczej nakielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie to stanowi część obchodów 5 rocznicy otwarcia nakielskiej Wszechnicy.

Podczas wernisażu Burmistrz Sławomir Napierała pogratulował owocnej działalności uniwersytetowi i życzył wielu kolejnych równie udanych lat.

Zasłużeni uczestnicy sekcji rękodzieła otrzymali pamiątkowe dyplomy, podziękowano również Pani Bożenie Sobieszczyk–Redlak, która jest opiekunem sekcji. Otwarcie wystawy zaszczycili licznie zebrani goście, a o oprawę artystyczną zadbał zespół Notecianki.

Wystawę na którą składają się hafty, prace na szydełku, rzeźby, frywolitki, prace z filcu można będzie oglądać w Muzeum do końca marca.