Jana Pawła II. Apostoł Pokoju
26.04.2014 muzeum_2012 4405

W sobotę 26 kwietnia otworzyliśmy wystawę zatytułowaną „Jan Paweł II. Apostoł Pokoju”. Na dzień przed uroczystościami związanymi z kanonizacją Jana Pawła II  chcieliśmy przypomnieć epizody z życia tego wielkiego Polaka, a zarazem honorowego obywatela Nakła, prezentując wielkoformatowe fotografie autorstwa Arturo Mari i Baik Nam Sik. Ten pierwszy,  był przez cały pontyfikat osobistym fotografem Papieża, towarzysząc mu w życiu codziennym jak i w pielgrzymkach po świecie. Pochodzi z włoskiej rodziny, która od lat fotografuje papieży pełniąc funkcję oficjalnych fotografów Watykanu. Z kolei Baik Nam Sik to koreański fotograf, towarzyszący wielokrotnie Janowi Pawłowi w podróżach na wszystkie kontynenty, także w czasie wizyty w Korei Południowej. Na fotografiach możemy zobaczyć Jana Pawła II w różnych momentach życia, a także nastrojowe zdjęcia architektury Rzymu – Placu św. Marka, wnętrza bazyliki św. Piotra. Ostatnia seria zdjęć przypomina nam ceremonię pogrzebową po śmierci Papieża.                                                                                                                                                     Wystawie fotografii towarzyszy wystawa filatelistyczna z prywatnych zbiorów Tadeusza Sobola, na którą składają się znaczki pocztowe pochodzące z różnych stron świata. Łączy je jeden  temat – Ojciec Święty Jan Paweł II.

Goście przybyli na wczorajszy wernisaż mogli wysłuchać występu chóru Heardchord działającego przy szkole nr 3 pod dyrekcją Michała Gacki.

fot. eostroleka.pl