Warsztaty letnie już za nami.
28.08.2016 asystent 2324

Za nami kolejne letnie warsztaty plastyczne dla dzieci, które odbywały się od 22 do 26 sierpnia. W tym roku tematem przewodnim zajęć była kultura i sztuka Japonii. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kraju kwitnącej wiśni.

Pierwszego dnia dzieci nauczyły się wykonywać latawce kau dako oraz wachlarze. Podczas drugich zajęć ćwiczyły malowanie tuszem, a także lepiły z gliny czarki do picia herbaty, wazoniki do ikebany, a także ozdobne netsuke. Na koniec zajęć zapoznały się z origami - techniką składnia papieru. Dnia trzeciego uczestnicy malowali kamon czyli herby klanów na wcześniej przygotowanych flagach, a także uczyli się malować pejzaż japoński. W czwartek dzieci malowały wcześniej wyrzeźbione z gliny przedmioty, a także wykonały z papieru laleczki gejsze. Ostatniego dnia uczestnicy dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o japońskich ogrodach oraz zapoznali się z ikebaną, techniką układania kwiatów. Na koniec warsztatów wykonały papierowe lampiony.

Zajęcia prowadzili pracownicy muzeum Anna Sergott oraz Krzysztof Kamil Przygoda.

Uczestnikom tegorocznych warsztatów letnich dziękujemy za udział oraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne zajęcia.

Więcej zdjęć z warsztaów tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.889789974460687.1073741848.345321365574220&type=1&l=a4123d8914