Wernisaż nowej wystawy
24.06.2015 asystent 2902

W dniu 2015 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbył się wernisaż wystawy „Pastelą i pędzlem – twórczość Zygmunta Szota”. Ekspozycja prezentuje drobny fragment dorobku znanego nakielskiego artysty Zygmunta Szota – pastele, rysunki i obrazy olejne. Tematyka prac obejmuje pejzaże, martwą naturę, portrety, główny nacisk został położony na przedstawienia urody Krajny i Pałuk – miast, wsi, dworków, pałacyków i kościołów.

Zmarły w 2013 r. Zygmunt Szot był członkiem szubińskiej grupy Plamas, znakomitym nauczycielem młodzieży. Skupiał wokół siebie utalentowanych młodych ludzi i w brawurowy sposób prowadził wakacyjne warsztaty plastyczne w muzeum. Był także zaangażowany w życie społeczne i artystyczne naszego miasta  - działając m. in. w Towarzystwie Przyjaciół Nakła.

Wystawa prezentowana w Muzeum współorganizowana jest przy udziale członków Towarzystwa jako hołd – wspomnienie dla przyjaciela i wyjątkowego człowieka jakim był pan Zygmunt.

Ekspozycja będzie czynna do 30 lipca.