Krajeńskie opowieści- wystawa ceramiki artystycznej
03.02.2016 asystent 2482
03.02.2016

Muzeum

W dniu 02 lutego 2016 r. odbyło się w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią uroczyste otwarcie wystawy ceramiki artystycznej wykonanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach. Piękne i różnorodne prace stworzyło 30 uczestników, trzech kategorii wiekowych, warsztatów kierowanych przez panią Natalię Gorzyńską – Łuczyk.
Na wystawie można zobaczyć przepiękne kapliczki, prace inspirowane wycinankami ludowymi, haftem krajeńskim i wiele innych. Wszystkie zachwycają dbałością wykonania i dowodzą niezwykłej wyobraźni twórców.
Otwarcie wystawy uświetnił występ zespołu Sadkowianie. Wernisaż zaszczycili licznie zgromadzeni goście – autorzy prac i ich rodziny, przedstawiciele Gminy Sadki – wójt Dariusz Gryniewicz, przedstawiciele rady Miasta Nakło nad Notecią, sympatycy i stali bywalcy nakielskiego muzeum.
Fascynujący świat ceramiki artystycznej będzie można zobaczyć na własne oczy jeszcze przez miesiąc.

Serdecznie zapraszamy!