Portal
Wyroby ceramiczne
27.11.2017
grafika

Muzeum Ziemi Krajeńskiej wytwarza również pamiątki ceramiczne. Wśród nich znajdują się przede wszystkim figurki i biżuteria. Wykonaniem tych prac zajmują się pracownicy muzeum Anna Sergott i Krzysztof Kamil Przygoda. Przedmioty są wykonywane ręcznie, w związku z czym każda z nich jest unikatowa.

ZOO Krajeńskie, to figurki zwierzątek związanych z naszym regionem. Wśród nich są takie pochodzące z herbów miast krajeńskich, przedstawiciele naszej fauny oraz stworzenia z folkloru i legend krajeńskich.

W naszym Zoo możemy spotkać: Krajeńskiego Tura, Krajeńskiego Misia, Nakielskiego Karpia, Nakielskiego Konika, Ślesińską Gęś, Mrotecką Owieczkę, Zająca z Olszewki, Dzika z Łobżenicy, Złotowskiego Jelonka, Potulickiego Żmija, Licho z Gumnowic oraz wiele innych.

Zoo Krajeńskie

 

Etno, to głównie figurki przedstawiające ludzi w strojach ludowych.

Biżuteria to zarówno medaliony, wisiory, pierścienie, a nawet pojedyncze korale. Część prac nawiązuje do twórczości plemion słowiańskich, inne do sztuki ludowej, także do natury, a jeszcze inne mają geometryczne albo abstrakcyjne formy.

 


Ponieważ pamiątki ceramiczne są wykonywane ręcznie, a nie odlewane z form ilość poszczególnych egzemplarzy jest ograniczona i różnią się między sobą (np. jeden Tur Krajeński będzie różnił się od drugiego).
Istnieje również możliwość zamówienia konkretnej pamiątki, ale należy mieć na uwadze, że czas wykonania przedmiotu może wynosić do miesiąca, albo i dłużej.

Ceny poszczególnych prac można sprawdzić w naszym muzealnym sklepiku.

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT