Oferta dla szkół i grup zorganizowanych
17.10.2018

W naszej ofercie edukacyjnej nie zabrakło również warsztatów plastycznych przeznaczonych dla uczniów klas szkolnych oraz grup zorganizowanych. Zajęcia jak najbardziej nadają się również dla nastolatków, rodziców z dziećmi i osób dorosłych. Na pewno będą stanowić doskonały sposób poszerzenia wiedzy oraz ćwiczenia umiejętności manualnych.

Jeśli uznają Państwo, że są zainteresowani konkretnymi warsztatami prosimy o kontakt telefoniczny (52 386 08 64), albo o stawienie się osobiście w muzeum. Podczas rozmowy ustalimy szczegóły. Kolejną bardzo ważna kwestią jest prośba o rezerwowanie warsztatów najlepiej dwa tygodnie wcześniej, abyśmy mogli przygotować  potrzebne materiały. Ceny poszczególnych zajęć są różne i zależą od tematyki oraz potrzebnych materiałów. Pragniemy rónież zaznaczyć, że niektóre prace będą gotowe do odebrania od razu po zajęciach, a na inne będzie trzeba poczekać. Nasze warsztaty są przewidziane dla grup maksymalnie 20 osobowych.

I. RÓŻNE KULTURY RÓŻNE NARODY.

Na Państwa życzenie warsztaty te może poprzedzać krótki wykład tematyczny trwający od 10 do 30 minut (w zależności od czasu jakim Państwo dysponują). Podczas jednych zajęć wybieramy jedną góra dwie techniki (jeśli są mniej skomplikowane).

Do wyboru:

1. Warsztaty polskie:

- maski kolędnicze ( anioł, diabeł, Herod, kominiarz, gwiazdor, śmierć) - 5 zł
- kwiaty z krepy - 5 zł
- wycinanki ludowe - 4 zł
- malarstwo na szkle - 10 zł
- zabawki: furkotka, wiatraczek - 8 zł, 2 zł
- ptaszek pałucki - 8 zł
- pisanki - 10 zł
- palmy wielkanocne - 8 zł
- stroje ludowe : kapelusz, czółko, kamizelka - 7 zł, 5 zł, 5 zł
- ceramika - dwojaki, nowe latko, gwizdek  (cena - patrz warsztaty ceramiczne)
- lalki w strojach ludowych - 8 zł

2. Warsztaty meksykańskie:

- czaszki, kogutki i róże z masy cukrowej - 12 zł
- kaktusy - 8 zł
- sombrero i ponczo - 6 zł, 4 zł
- malowanie la Catrina - 4 zł
- diademy - 5 zł
- maski azteckie  - 5 zł

3. Warsztaty japońskie:

- origami: żuraw i serce - 4 zł
- lampiony - 5 zł
- gejsze z papieru - 4 zł
- flagi samurajskie - 8 zł
- maski japońskie - 5 zł
- ceramika: netsuke, czarki do herbaty oraz ikebana (cena - patrz warsztaty ceramiczne)
- wachlarz - 4 zł

II. WARSZTATY CERAMICZNE

Są to zajęcia dwu częściowe. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy wykonują prace w glinie, które następnie schną od tygodnia do trzech. Kiedy wyschną trafiają do pieca. Podczas drugiego spotkania uczestnicy warsztatów pokrywają szkliwami prace, które trafiają po raz drugi do pieca. Po drugim wypale prace są gotowe do odebrania.
Oczywiście można pominąć drugą część warsztatów i odebrać prace nie poszkliwione. Praca z gliną do czystych nie należy dlatego warto zabrać albo fartuchy, albo ubrać stroje które mogą się wybrudzić.

Tematy do wyboru:

1.  Ceramika ludowa: dwojaki, kapliczki, gwizdek, zwierzątka, nowe latko.

2.  Ceramika średniowieczna: dzban, kafle, smok, dama dworu.

3.  Ceramika Słowian: biżuteria, figurka z bestiariusza.

4. Ozdoby bożonarodzeniowe: lampiony domki, lampiony - choinki, zawieszki na choinkę, figurki konika, jelonka/renifera.

5. Ozdoby wielkanocne: zawieszki w kształcie jajek i zwierzątek, figurki w kształcie baranków, zajączków i kur.

6. Naczynia w kształcie liści:  naczynia w kształcie liści (do zajęć są potrzebne liście, które zainteresowani muszą przygotować we własnym zakresie!).

Cena - I część (lepienie z gliny) 10 zł, II część (szkliwienie prac) - 15 zł

III. MASKI

Tematy do wyboru:

1. Maski polskie - kolędnicze - anioł, diabeł, śmierć, żyd, kominiarz, baba, herod
2. Maski afrykańskie - maski sił przyrody
3. Maski  indiańskie - maska opiekuńczego ducha zwierzęcego
4.  Maski  japońskie - maski z teatrów japońskich
5. Maski weneckie - maski karnawałowe
6. Maski azteckie - maski sił przyrody
7. Maski różne: maski zwierzątek, maska księżniczki, maska pirata

Cena - 6 zł

IV. WARSZTATY O RÓŻNEJ TEMATYCE