Jarmark św. Wawrzyńca
30.05.2017

Jarmark św. Wawrzyńca organizowany od 2009 roku pod koniec maja na stałe wpisał się w krajobraz wydarzeń kulturalnych Nakła nad Notecią. Jego nazwa nawiązuje do najstarszej nakielskiej parafii, której początki sięgają XII wieku.

Jest to imprezą plenerową, promująca historię i tradycje miasta, swymi sięga korzeniami do tradycyjnych jarmarków i targów, które popularne były w Nakle jeszcze w początkach lat 70. Ma on także na celu promocję rękodzieła krajeńsko-pałuckiego, sztuki ludowej, przypomnienie dawnych rzemiosł  i czynności gospodarskich, które odeszły w zapomnienie. Przy okazji promujemy miejscowych producentów żywności ekologicznej, a poprzez wspólną zabawę  staramy się zintegrować lokalną społeczność.

Dziewiąta edycja Jarmarku św. Wawrzyńca odbędzie się w niedzielę 28 maja 2017 r. w ramach imprezy Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy i połączony będzie z konkursem dziedzictwa kulinarnego organizowanym przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".

Zgłoszenia udziału w imprezie w charakterze wystawcy należy dokonać na Karcie Zgłoszenia (pliki do pobrania poniżej) do 5 maja 2017 r. na adres: Muzeum Ziemi Krajeńskiej, ul. Pocztowa 14, 89-100 Nakło nad Notecią, e-mail: , tel.:/fax.: (52) 386-08-64.

UWAGA: W przypadku wyczerpania miejsca wystawowego, zastrzegamy sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy wystawców, w przypadku stoisk komercyjnych o przyjęciu zgłoszenia decyduje data wniesienia opłaty.

Podobnie jak w ubiegłym roku, od twórców ludowych, KGW, rękodzielników i artystów, nie pobieramy opłat za stoisko (opłata w wysokości 20 zł dotyczy wyłącznie dostępu do prądu).

Stoiska komercyjne podlegają opłacie targowej w wysokości 30 zł (z dostępem do prądu: 60 zł – jednofazowy, 70 zł – trzyfazowy). Wpłat prosimy dokonywać na konto Muzeum nr 04 8179 0009 0021 5387 2000 0010 do dn. 09.05.2016 r.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią