Formy nieoczywiste

Wystawa czasowa Formy nieoczywiste

 

W środę 11 stycznia 2023 roku w muzeum odbył się wernisaż wystawy „Formy nieoczywiste”. Na ekspozycji znalazło się kilkanaście prac Weroniki Dyląg. Jest to kolejna ekspozycja z cyklu „Artyści nakielscy”, prezentującego twórców pochodzących lub związanych z Nakłem nad Notecią.

Artystka tak napisała o swojej wystawie: „W Muzeum Ziemi Krajeńskiej na początku roku odbędzie się wystawa moich prac. Muzeum to ma szczególne dla mnie znaczenie. Jest to miejsce, w którym stawiałam swoje pierwsze kroki w drodze do malarstwa. To pierwsze doświadczenia z rysunkiem pastelami, farbami olejnymi i pracą na płótnie”.

Nazwa wystawy „Formy nieoczywiste” nawiązywać będzie nie tylko do naszej podświadomości, pozytywnych emocji i ich znaczenia dla naszego zdrowia psychicznego, ale także do techniki, którą stosuję, w ramach której powstaje swego rodzaju „składanie farby”.

Weronika Dyląg jest graficzką komputerową mieszkającą w Warszawie. Jej prace wykonywane są głównie w technikach pouringowych z użyciem farb akrylowych w intensywnych kolorach. Inspirację do swoich prac czerpie z twórczości Yago Hortal, Nicolaos Schizas, Orlandy Bloom, Lauren Mycroft czy Jana Kalab. Jej prace skupiają się głównie na tematyce psychologicznej oraz na interakcjach socjalnych. Jej prace wystawiane były w ramach wystaw grupowych w Genewie, Madrycie, Brukseli, Mediolanie, Monako. Reprezentowana przez galerię Monat oraz Azur z Madrytu. (informacja ze strony onebid.pl)