Koty

Koty

W 2024 r. z okazji otwarcia wystawy "Przemykając w księżycowym blasku" przygotowaliśmy specjalną ofertę edukacyjną dla przedszkoli i szkół. W jej skład wchodzą warsztaty plastyczne i ceramiczne, a także wykład z prezentacją multimedialną. Natomiast do końca kwietnia 2024 r. można było zwiedzać wcześniej wspominaną wysatwę czasową o kotach.  

Lekcja muzealna:

koty

  • Lekcja muzealna z prezentacją multimedialną pt. "Koty i ludzie - lekcja o kotach w kulturze" - 6,00 zł. W cenie zajęć znajduje się gra w kalambury, podczas której dzieci zgadują polskie przysłowia, w których wspomina się koty. Całość trwa od 20 do 45 minut.

Warsztaty do wyboru: 

  • "Ceramiczne kotki". Są to warsztaty ceramiczne, podczas których uczestnicy wykonują dekoracje do zawieszenia w kształcie kotów, albo talerzyki z kotkami. Zajęcia są dwuczęściowe. Podczas pierwszej części zajęć uczestnicy wycinają z gliny wybrane kształty, natomiast drugie spotkanie przeznaczone jest na szkliwienie wcześniej wykonanych prac.

    Koszt za uczestnictwo w zajęciach to 50,00 zł od osoby. Zajęcia odbywają się wyłącznie w budynku muzeum. Warsztaty trwają (każda z części) od godziny do dwóch godzin. W przypadku wybrania warsztatów ceramicznych lekcja muzealna z prezentacją multimedialną pt. "Koty i ludzie - lekcja o kotach w kulturze" gratis.

koty 4

 

koty 6

 

koty 7

  • "Kocie maski". Są to warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy wykonują maski z tektury w kształcie głowy kota. Maski dekorują na kilka sposobów: malują farbami, oklejają kolorowymi papierami albo kolorują pisakami. Maski mogą być wiązane na sznurki lub osadzone na kijku. W przypadku drugiej opcji dzieci wykonują kijek z wykałaczek owiniętych krepiną. Opłata za udział to 15,00 zł od osoby. Zajęcia trwają od godziny do półtorej. Z warsztatami możemy dojechać do szkoły. Dojazd na terenie gminy Nakła jest bezpłatny.

koty 2

 

koty 3

  • "Papierowe kotki". Są to warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy wykonują zawieszkę w kształcie kotka. Zadanie polega na wycinaniu i klejeniu elementów. Opłata za udział to 15,00 zł od osoby. Z warsztatami możemy dojechać do szkoły. Dojazd na terenie gminy Nakła jest bezpłatny. Zajęcia trwają od godziny do półtorej.
Koty 9