Zajęcia o tematyczne patriotycznej

  • Biało-czerwone urodziny – Lekcja stanowi doskonały wstęp do tematu jakim jest patriotyzm. Zajęcia są dwuczęściowe. Podczas pierwszej części dzieci uczestniczą w wykładzie z prezentacją multimedialną  pt. „Symbole Narodowe”, która dotyczy zagadnień związanych z symbolami narodowymi – godłem, flagą i hymnem. W trakcie prelekcji między innymi wyjaśnimy dlaczego godłem Polski jest biały orzeł, pokażemy jak na przestrzeni setek lat zmieniało się jego przestawienie, wytłumaczymy dlaczego nasz kraj ma flagę w kolorach białym i czerwonym i odpowiemy na pytanie skąd pozyskiwano czerwony barwnik.

    Następnie dzieci wezmą udział w wykładzie dotyczącym wydarzeń historycznych związanych z rozbiorami i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W międzyczasie uczestnicy  sprawdzą swoje umiejętności rysunkowe bowiem sporządzą kartę urodzinową dla Polski z wykorzystaniem wiedzy nabytej w pierwszej części spotkania. 

    Lekcja trwa od godziny do półtorej. Koszt uczestnictwa wynosi 6,00 zł od dziecka. Jesteśmy w stanie dojechać również do waszych placówek. Jeśli wasze przedszkole lub szkoła znajdują się poza terenem gminy Nakło nad Notecią należy doliczyć koszty dojazdu. 

Biało-czerwone urodziny

  • Powstanie Wielkopolskie na Krajnie - Lekcja edukacyjna z prezentacją multimedialną. Wykład przybliża historię niezwykle ważnego zrywu wolnościowego w historii naszego kraju, a konkretnie jak wyglądał działania na terenie Krajny.  Lekcja trwa od godziny do półtorej. Koszt uczestnictwa wynosi 6,00 zł od dziecka. Jesteśmy w stanie dojechać również do waszych placówek. Jeśli wasze przedszkole lub szkoła znajdują się poza terenem gminy Nakło nad Notecią należy doliczyć koszty dojazdu. 
Powstanie Wielkopolskie