Wokół Święta Zmarłych

  • Cmentarze - Lekcja przybliża obyczaje związane z pogrzebem i pochówkiem od czasów słowiańskich do współczesności, wyjaśnia, czym jest cmentarz i jakie znaczenie mają jego poszczególne elementy, skąd się wzięło „święto zmarłych”, co to jest katafalk, epitafium czy kolumbarium, i co w XXI wieku robią strzyga czy wąpierz. Lekcji towarzyszy prezentacja multimedialna. Lekcja trwa około 45 minut. Koszt uczestnictwa wynosi 6,00 zł od dziecka. Jesteśmy w stanie dojechać również do waszych placówek. Jeśli wasza szkoła znajdują się poza terenem gminy Nakło nad Notecią należy doliczyć koszty dojazdu. 
Wokół Święta Zmarłych

 

  • Od Mickiewicza do Halloween czyli o święcie zmarłych - Podczas lekcji uczestnicy dowiedzą się jakie przemiany zaszły na przestrzeni wieków w sposobie obchodzenia święta zmarłych. Wykładowi towarzyszy prezentacja multimedialna. Lekcja trwa około 45 minut. Koszt uczestnictwa wynosi 6,00 zł od dziecka. Jesteśmy w stanie dojechać również do waszych placówek. Jeśli wasza szkoła znajdują się poza terenem gminy Nakło nad Notecią należy doliczyć koszty dojazdu. 

 

  • Śmieszno i straszno, czyli gdzie w Nakle straszy. - Spacer tematyczny. Czas trwania wynosi od 1,5 godziny do 2 lub dłużej. Spacer umawiany na specjalne życzenie.
Śmieszno i straszno