Moja mała Ojczyzna. Krajna i okolice na plakatach K. K. Przygody

Moja mała Ojczyzna. Krajna i okolice na plakatach Krzysztofa Kamila Przygody

 

Krzysztof Kamil Przygoda ur. w 1988 r. w Bydgoszczy, jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2015 roku pracuje w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. 
W pracy zajmuje się między innymi prowadzeniem warsztatów plastycznych i ceramicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest założycielem i prowadzącym Koła Ceramików Nakielskich, działającego od 2018 r. przy muzeum w Nakle. 

W czasie wolnym od pracy tworzy grafiki komputerowe, między innymi w tym różne serie plakatów, w których inspiracje czerpie głównie z grafiki i malarstwa japońskiego. Do tej pory powstało kilka serii plakatów w tym najbardziej obszerna „Krajna moja mała ojczyzna”, oraz mniejsze np. „Seria Oceaniczna”, „Seria Japońska”, czy też „Dania kuchni polskiej”.
Kolejnym medium wyrazu artystycznego jest malarstwo. Najczęściej sięga po farby akrylowe i akwarelowe. Najchętniej wybieranymi tematami prac są pejzaże i kompozycje kwiatowe. 
Od kilku lat hobbystycznie rzeźbi w glinie. Wśród powstających prac najczęściej wykonuje figurki zwierząt, biżuterię oraz postaci ludzkie w formie figurek i płaskorzeźb. 

Wystawa "Moja mała Ojczyzna. Krajna i okolice na plakatach K. K. Przygody" to podróż po miastach, miasteczkach i atrakcjach turystycznych naszego regionu, której celem jest pokazanie ich artystycznej interpretacji oraz zachęcenie do wyruszenia w podróż po pograniczu województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. 
Ekspozycję tworzy łącznie około 20 plakatów powstałych w technice grafiki wektorowej. 

Reportaż dotyczący wystawy "Moja mała Ojczyzna. Krajna i okolice na plakatach Krzysztofa Kamila Przygody" możecie obejrzeć w Magazynie nakielskim z  dn. 25.07.2023  https://bydgoszcz.tvp.pl/71536302/magazyn-nakielski-25072023