My i świat anime. Siostry Sadzewicz

My i świat anime. Siostry Sadzewicz

W środę 4 marca 2020 roku w muzeum odbył się wernisaż wystawy "My i świat anime". Na ekspozycji zaprezentowaliśmy kilkanaście prac Juli i Natalii Sadzewicz. Wystawa była dostępna do niedzieli 22 marca 2020 roku. 

"Nazywamy się Julia i Natalia Sadzewicz. Jesteśmy uczennicami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią. Odkąd pamiętamy lubiłyśmy rysować, malować i coś tworzyć. Trzy lata temu zaczęłyśmy uczęszczać w naszej szkole na kółko plastyczne, które prowadzi Pani Marzena Kozłowska. Coraz więcej czasu spędzałyśmy na rysowaniu, bo sprawiało nam to mnóstwo frajdy i satysfakcji. Oprócz tego mamy też inne zainteresowania. Lubimy gotować, majsterkować, czytać książki i grać w piłkę nożną.

Naszą inspiracją do stworzenia prac na wystawę było Anime. Lubimy oglądać japońskie kreskówki do tego stopnia, że postanowiłyśmy uwiecznić je na naszych pracach. Z każdym kolejnym rysunkiem nasze zaangażowanie było coraz większe i tworzyłyśmy bardziej ambitne prace. W ten sposób powstała wystawa ŚWIAT ANIME".